Inzerovat volné místo

Nabídka práce


Nabídka práce ze všech regionů ČRCo dělat, když nemůžete dlouho najít práci

Ztráta práce je pro většinu lidí traumatizující zážitek a ještě mnohem těžší je to ve chvíli, kdy hledání nové práce trvá příliš dlouho. Samozřejmě že, každý případ je jiný. Pokud máte rodinné úspory, dospělé děti a vlastní bydlení, je to jiná situace než než mladšího páru s hypotékou a malými dětmi, pro které je nová práce naprostou nezbytností. S délkou hledání narůstá nervozita.

Dlouhodobě nezaměstnaným se člověk oficiálně stává, když hledání práce trvá déle 1 rok. Takových lidí u nás přes sto tisíc. Souvisejícím problémem je, že čím déle jste doma, tím více ztrácíte pracovní tempo a návyky. Proto je důležité mít pravidelný režim a netrávit dny u televize. To totiž může vést mj. k takzvanému sociálnímu vyloučení a ztrátě schopnosti komunikovat s někým jiným, než s vlastní rodinou.

Příčiny a řešení

Podle řady průzkumů jsou hlavními důvody dlouhodobé nezaměstnanosti nedostatek sebevědomí a nízká kvalifikace. Proto se nebojte vyhledat odbornou pomoc buď ve specializované poradně nějaké neziskové organizace nebo u psychologa. Výhodou je, že jak sebevědomí, tak kvalifikaci si můžete zvýšit, jen na sobě musíte pracovat.

Čím více budete umět, tím budete sebevědomější. Zapracovat můžete i na svém vzhledu. Když se budete líbit sami sobě, projeví se to i na Vaší komunikaci s okolím. Nemusíte platit drahé motivační kurzy, stačí si půjčit podstatně levněji knihu ve veřejné knihovně. Její databáze nabízí řadu titulů k tématu „osobní rozvoj“.

Rekvalifikace a vzdělávání zase poskytují jak Úřady práce, tak i další instituce. Informace můžete najít například zde: http://www.topschool.cz/rekvalifikacni-kurzy-pro-nezamestnane-zdarma.

Nejdůležitější je zůstat aktivní a nenechat se případnými neúspěchem odradit. Nepřestávejte také plnit povinnosti, které máte jako nezaměstnaný evidovaný na Úřadu práce. Jaké povinnosti to jsou, najdete například zde: https://www.uradprace.cz/web/cz/prava-a-povinnosti-uchazece-a-zajemce nebo na svém kontaktním pracovišti Úřadu práce.
Praci.cz    ©    Nabídka práce    Provozní podmínky    info@praci.cz